Libero do Kosova/Pakistanu....

Sem přidávejte odkazy na fotky, jak z akcí tak i ruzné kde se co na internetu najde.
Odpovědět
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od covex »

Letosni prispevek jakychsi dobrodruhu:

https://www.youtube.com/user/coolinfanclub/videos
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od spm »

U těhlech jsem narazil na nějakou crowdfundingovou sbírku, když sháněli peníze na cestu. Sakra, oni už vyjeli a já pořád renovuju :lol: :lol:
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od covex »

Vyjeli a je z toho cesta po servisech, na coz prubezne shani penize. Jeste jsou podle me na ceste, protoze 24.8. prejeli Pakistan do Indie.
Podle me si teda znacnou cast problemu s Liberem zpusobili sami, resp. proste pak tim, ze to opravovali v mistech, kde Subaru vubec neni zastoupene, tak se to opravovalo ruzne kutilsky. Puvodni problem mi ale prisel jako podfouknute tesneni u hlavy, coz jim zrychtovalo vsechno mozne.

Kazdopadne jsou to teda nadsenci, urazit Liberem treba 600km denne to musi byt hruza. A Pakistan, to byla hruza^2 - celou cestu po nezpevnenych cestach za policejniho doprovodu.... vstupy z ruznych pamatek a kopcu maji zajimave, ale zabyraji tak stejne casu jako ty ze servisu. Kontrast kultury a zazemi smerem na vychod je ale neuveritelny a stoji za shlednuti.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Tuti »

covex píše: úte zář 06, 2022 11:38 am Vyjeli a je z toho cesta po servisech ...
To je samozřejmě záměr. Když se našinec chystá na delší cestu, modlí se aby auto vydrželo a snaží se ho pokud možno připravit. Ale když jde o mediální záměr, má to mít sledovanost a ještě se mají vybírat prachy, musí to být průser na průser. Samotná exotika dneska nikoho neohromí, cestopis o tom jak jsi někam v pohodě dojel a jaké to tam bylo by nestálo ani za to dávat na youtube.

Jinak 600 km denně v Liberu je na slušné silnici celkem v pohodě - pro řidiče. Spolujezdci to mají horší, zvlášť když mají velké nohy :D
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Albedo
Inventář fóra
Inventář fóra
Příspěvky: 397
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:45 pm
Typ Libera: E12
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Albedo »

Přesně jak píše Tuti, byznis Yůtuberů.
Nějaký jeho/jejich (nevím, nesleduji to, jen mi pár lidí říkalo, že je to "komerční" a dělá ptákoviny pro sledovanost) "kamarád" jim sháněl v Čr motor (proč v Čr nevím, když byl už někde v Asii) na Facebooku v jedné skupině. Napsal jsem mu, že sami máme málo, a raději si ten motor (kdyby byl navíc) odvařím sám (když už), než ho posílat někomu zadarmo na takové "cestování". Následně příspěvek smazal.
Jako, myslete si, co chcete, ale raději si to fakt zničím sám, když budu jezdit cestou necestou, byť třeba jen u nás v Čr a Sk, a budu mít vlastní zážitky, než sedět u sledování jak to dělá někdo jiný.
Barča - Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD - 1996
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Mis.us »

Strašná ostuda :?
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od spm »

Mis.us píše: čtv zář 08, 2022 8:20 am Strašná ostuda :?
Tak snad ti neudělám větší :lol: (Ikdyž já to mám na dovolenou, takže tak daleko nedojedu; budu rád, když za těch pár týdnů to dám za hranici kontinentu :mrgreen: )
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od covex »

Samozrejme na YT jsou lidi kteri to delaji jen pro penize, ale nevim zda zrovna tihle nestastnici patri do teto kategorie - pocet shlednuti a odberu je tak maly, ze to nemuze nic vydelat (pokud mate aspon trochu poneti jak to na YT chodi tak muzete pocitat tak zhruba "vydelek" 1Kc/jedno sledovani).

No a motor potrebujou proste proto, ze ho zruinovalli, ale v Pakistanu a okolnich zemich se Subaru vubec neprodava. Podle me dost podcenili. ze Libero je proste rarita a na cestovani v techto zemich by bylo asi vhodnejsi neco jineho, navic to auto zjevne moc neznaji. Nevim zda to je zamer jak pise Tuti, podle me tyto zazitky potkavaji v podstate kazdeho cestovatele, akorat driv bylo zajimavejsi to okoli, tak se o rozbitem aute moc nepsalo, dnes uz milionkrat zdokumentovane pamatky zajime nejsou, tak holt vitezi bulvarni pohledy na rozbite auto.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Tuti »

Já jsem teda viděl po chvílích jen pár útržků, podle mě je to inspirace Danem Přibáňem, i když samozřejmě tu šťávu to postrádá. Je pravda, že servisů (aspoň v tom co jsem viděl) je tolik, že už i to přestává být zajímavý. Navíc příběh a pointa jsou vždycky stejné - něco se rozbilo (někdy se ani neví co), nějak jsme se dostali do servisu a tady to šikovní strejdové nějak opravili. Vlastní technickou invenci ani znalost Libera jsem tam neviděl. Netuším, jak ti kluci k Liberu přišli, ale kdyby ho před cestou dali trochu do kupy, ušetřili by si tři čtvrtiny problémů na cestě a navíc by se s tím autem aspoň seznámili a věděli by co a jak.
Ta finanční stránka asi opravdu není postavená na sledovanosti, spíš bych to tipoval hlavně na příspěvky na opravy od kamarádů (zaznamenal jsem poděkování dárcům).
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
Mis.us
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1938
Registrován: ned bře 02, 2008 7:54 pm
Typ Libera: KJ8 a FA8
Bydliště: Berounsko

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Mis.us »

To auto se ale údajně před cestou dávalo dokupy (bouda dole a prý i g.o motoru) :D žrejme odborný servis v ČR 8)
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (KJ8) 38kw 1989
Subaru E12 Wagon 4WD SDX-SR (FA8) 40kw 1997
Subaru 1.8GL 4WD Turbo coupé (AG5) 100kw 1987
Subaru Legacy 2.0 Turbo Wagon (BF5) 177kw 1991
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od spm »

No, jsem zvládnul zkouknout ten první díl, kde to jenom nestartovalo. Nevím, jestli zvládnu i nějaký další, technicky ty videa z nejdokonalejších nejsou (tak každý nějak začínal :-) ). Celkově to auto vypadá, že je šité dost horkou jehlou: spodní část dveří a nárazník lakovanej nejspíš štětkou, uvnitř nějaká divná stropnice a kabely přes ní tažené venkem a nalepené maskovací páskou. Jestli sundali boudu nevím, ale z tohohle mi to moc nepřišlo :lol: (Ostatně díval jsem se na donio, kde vybrali 250 tisíc... něco asi přidali ještě sponzoři, ale celkově to není zase až tolik peněz, když se vezme v úvahu, že ty peníze potom na takovéhle cestě mizí dost rychle ikdyž zrovna autu vůbec nic není...)
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od Tuti »

Na srazu na to přišla řeč, prý opravy před cestou vyšly na 200 tisíc. Podle videí to vypadá, že kastle se nějak důkladně nedělala (taky by to pro takový účel nemělo moc smysl), takže asi narazili na opravdu "šikovného" servismana. Za ty prachy se mechanika Libera dá dostat do stavu, že by na ni celou cestu nemuseli sáhnout.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
kraxna
Člen korespondent
Člen korespondent
Příspěvky: 196
Registrován: stř led 18, 2017 7:23 pm
Typ Libera: novější
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Libero do Kosova/Pakistanu....

Příspěvek od kraxna »

Dělal to nějaký nepolíbený jouda z Havířova, byl si u mě pro nějaké shnilé díly... Byl to špekulant, o kterém jsem si hned myslel, že neví co dělá. Každopádně Libero je momentálně rozřezané někde v Indii a to z toho důvodu, aby ho mohli odepsat a nechat ho tam
307257087_645947040374304_5696749401493400978_n.jpg
307257087_645947040374304_5696749401493400978_n.jpg (158.22 KiB) Zobrazeno 2852 x
Tomáš - ten řidič, ne ten dobrodruh - ten řešil celou cestu jenom auto chudák a často jsme si volali, snažil jsem se mu pomoct, protože jsem hned od návštěvy toho mechanika věděl, že tam nebude těsnění pod hlavu na Libero. Nepoučil se a nekontroloval následně ani mechaniky z ciziny a to těsnění vyměnili několikrát, samozřejmě na Justy. Mnohdy mi ani nebyl schopný vysvětlit, co se s tím autem vůbec děje...

Honza -ten dobrodruh, který svého bráchu nechával ve štychu s Liberem a šel si chodit kamsi po horách, toho Libero vůbec nezajímalo, ten je mimo tuhle diskuzi. Moc mi nesedl, od auta dával ruce pryč a srdce mu to nervalo..

Tomáš to nesl celkem těžce, ale zbylo jim posledních 35tisíc na to, aby se dostali domů, Libero tam muselo prostě zůstat. Byl to vrak a já smekám, že dojel tak daleko. To Libero už od začátku volalo o pomoc - my bychom to slyšeli, ale oni (neautisti a neliberisti) neslyšeli vůbec nic.
Zpomal a užij si to. :)
Odpovědět