Víčko oleje

Všeobecné či doplňky
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Víčko oleje

Příspěvek od Tuti »

Nemá někdo odzkoušené, z čeho by pasovala gumička do víčka k hrdlu oleje (případně celé víčko)? Mám ji totálně ztvrdlou a vymačkanou, olej kape na výfuk a provizorní podložení tenkou gumou pomohlo jen částečně. Ptal jsem se na gumičku u SUBARU a prý už není.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Víčko oleje

Příspěvek od covex »

Jde to tesneni este vyndat? Zkusit ponorit do glycerinu, nebo regum na pryz... no nevim zda to pomuze. Jestli je to mezikruzi, tak jedine vyrezat novy.. este to muzes vzit do Hostru, jestli tam nenajdou neco podobnyho.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Víčko oleje

Příspěvek od Tuti »

Snažím se dodržovat posloupnost originální díl -- ověřená náhrada -- improvizace.
Když na tu improvizaci dojde, určitě se do Hostru vypravím. V podstatě by tam fungoval příhodně velký O kroužek, ale musel by se nějak ustavit, aby necestoval do stran, a taky by musel být z olejovzdorné pryže. Jinak mě ještě napadlo vytisknout formičku z podpůrného filamentu (z toho co se rozpouští ve vodě) a kroužek "odlít" z červeného silikonu. Jestli se nepletu, Covexi - ty nějaký 3D tisk máš, že? :D

Ale počítám, že vzhledem ke stejnému stáří aut už to určitě někdo řešil a třeba poradí jednodušší náhradu.

Pro začátek asi zkusím ten Regum, ještě snad trochu někde mám. Ovšem jestli to pomůže, tak to asi nebude nadlouho.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Uživatelský avatar
covex
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 2469
Registrován: úte led 24, 2006 3:02 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Víčko oleje

Příspěvek od covex »

3D tisk doma nemam, mel jsem k dispozici pracovni, ale jak to s nim je ted nevim, dlouho sem tam nebyl.
Subaru Libero E12 superdeluxe 1.2i 4WD rv96
Subaru Vivio GLi 4WD 660 rv92
---
Každá oprava na Liberu se mění v opravu generální
spm
Přispěvatel
Přispěvatel
Příspěvky: 82
Registrován: ned led 19, 2020 12:08 pm
Typ Libera: novejsi
Bydliště: Český Brod

Re: Víčko oleje

Příspěvek od spm »

Já mám, ale ten rozpustný filament jsem zatím ještě nepořídil, tak nemám úplně zkušenost, jak se s tím dělá :-) (Nicméně ten vodou rozpustný je na houby, pač to zase strašně pohlcuje vlhkost, takže ta načatá cívka moc dlouho nevydrží... takže bych asi spíš prubnul ten druhý, co se rozpouští v limoneu, ale tam nevím, jestli to pak nerozežere i ten silikon :-D ).
Uživatelský avatar
Lubomír
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1030
Registrován: pát úno 03, 2006 9:07 pm
Bydliště: Trenčín,SK

Re: Víčko oleje

Příspěvek od Lubomír »

Ahojky, 3D tlačku mám k dispozícii, rád pomožem s formičkou - ale nekomplikujeme to moc? - vrstvičku silikonu na dne nejakého kelímku nebude problém nechať vytvrdnúť a potom vyseknúť tesnenie a orezať obvod by nemalo byť nič neschodné pre Liberotechnika, nie?
najprv E10, ročník 1984 na 12"diskoch, DeLuxe, slúžil od 1993, 350 000 km....
od 2008 prezbrojený na novší 94-E12 1.2i 4WD, červený "hintovček",
v r.2013 inovovaný na novší 96-E12 superdeluxe 1.2i 4WD, zelenometalizovaná mentolka
Uživatelský avatar
Tuti
"Pečené kolínko fóra" :-)
Příspěvky: 1569
Registrován: úte bře 21, 2006 5:57 pm
Bydliště: liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Víčko oleje

Příspěvek od Tuti »

kdyby šlo o vyříznutí, nějakou plochou olejovzdornou pryž bych snad sehnal, ale ono to těsnění není ploché, má profil s vyvýšeným prostředkem, který těsní v podstatě břitem. Na starých motorech (jako Š 120 atd) byl jen plochý kroužek, jenže nemusel těsnit tak dobře, protože hrdlo normálně směřovalo nahoru a ne naležato jako u Libera.
tuti
-------
já rád - ty rád - allrad
Odpovědět